Twój pierwszy tatuaż co, gdzie i jak.
Twój pierwszy tatuaż co, gdzie i jak.

Jeśli już decyzja podjęta – TAK, chce tatuaż to poniżej przedstawiamy kilka faktów, na które należy zwrócić uwagę. Tatuaż może być nawiązaniem do Twojego ważnego wydarzenia z życia np. wytatuowanie dat urodzin i imion swoich dzieci. Może być to nawiązanie do swojej pasji. A może chcesz zrobić tak po prostu tatuaż, bez żadnego większego znaczenia. Należy tylko pamiętać, żeby wybór nie był zbyt pochopny, byś w przyszłości nie musiał żałować swojego wyboru.

W postępie technologicznym usunięcie tatuażu jest łatwiejsze i szerzej dostępne, lecz nie zawsze przynieść może pożądane efekty i niestety jest to dość drogi zabieg. Więc naprawdę warto jest wcześniej przemyśleć i dopiero wtedy podjąć decyzje ostateczną. Ważnym elementem jest wybór miejsca na ciele, i tutaj uwaga – jeśli pracujesz na stanowisku takim jak np. nauczyciel, przedstawiciel handlowy czy bankowiec, także, przytoczyć tutaj warto również swoich najbliższych, rodzinę, znajomych, którzy na taki proceder nie patrzą przychylnym okiem to nie można wytatuować miejsc, które są zbyt widoczne. Na pierwszy tatuaż warto wybrać miejsce na swoim ciele takie, które jesteś w stanie przykryć ubraniem. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Decyzja podjęta, miejsce wybrane, projekt przemyślany, czas wziąć się do roboty.

Pewno nie raz już czytałeś, że tatuowanie boli, u jednych jest to mniejszy ból, natomiast u drugich jest to ból prawie nie do zniesienia. Zastanawiasz się pewno, czy Ty wytrzymasz ten proces. Na rynku z biegiem czasu zaczęły pokazywać się różne preparaty niwelujące ból. Tatuażyści w tej kwestii mają różne zdanie i najlepiej będzie jak przekonasz się jaki to jest ból na własnej skórze.

Projekt – samodzielne zaprojektowanie jest świetną zabawą i daje większą satysfakcję i większe przywiązanie emocjonalne do niego, ale możesz skorzystać z projektu wykonanego przez wybranego tatuażystę. Szkic tego co chcemy wytatuować na pewno pomoże w zrozumieniu wizji, którą chcesz by tatuaż przedstawiał. Warto pamiętać, że tatuaże na rękach, nogach muszą być zaprojektowane zupełnie inaczej jak te które chcesz wytatuować na plecach. Gdy już masz szkic, wybrałeś miejsce to czas poszukać tatuatora, którego ulubionym tematem czy motywem jest to co chcesz wytatuować sobie. Jeśli natomiast nie masz w ogóle pomysłu na tatuaż to musisz wybrać najpierw motyw główny jak i dodatkowe, mniejsze które pomogą uzupełni projekt. Na wybór projektu, przygotowanego przez tatuatora zostaw sobie kilka dni, tak by mieć czas na przemyślenie nad wzorem. Pamiętaj, że możesz przetestować wybrany wzór na ciele dzięki folii hektograficznej.

Proces tatuowania – Tatuator przy pomocy maszynki do tatuażu, w nasz naskórek wbija igłę, która przebija ten naskórek i następuje naruszenie skóry. Tusz jest ciałem obcym dla naszych obronnych białych krwinek, drobinki tuszu są dużo większe i organizm nie może ich usunąć. Tusz zostaje w miejscu „wstrzyknięcia” i dzięki temu następuje zabarwienie danego fragmentu tatuażu. Na trwałość wykonanego tatuaży ma ogromny wpływ skład tuszu, im lepszy tusze do tatuażu tym jakość składników tuszu jest wysoka dzięki temu tatuaż jest trwalszy i samo tatuowanie jest bezpieczniejsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl